Aktualności
Nasz student zaprojektował robota, który pomoże straży pożarnej
„LIvE SAVER” – to nazwa zdalnie sterowanego robota mobilnego, który pomoże straży pożarnej w akcjach ratunkowych. Zaprojektował go Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki PW i strażak-ochotnik.
Rekrutacja na warsztaty PW Makers „Druk 3D od podstaw”
Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej z czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia na warsztaty: Druk 3D od podstaw. W trakcie trzech spotkań Uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności wystarczające do rozpoczęcia realizacji własnych projektów z wykorzystaniem technologii druku 3D, a także poznają praktykę tworzenia modelu, obsługi drukarki i jej oprogramowania a następnie wspierani przez prowadzących zrealizują pierwsze samodzielne projekty oparte na własnych pomysłach. Terminy: 18.03.2022, 19.03.2022, 20.03.2022
Rekrutacja na warsztaty PW Makers „Elektronika – podstawy Arduino”
Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej z czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia na warsztaty: Elektronika – podstawy Arduino, wprowadzające w praktykę realizacji projektów robotyki i sterowania na przykładzie środowiska mikrokontrolerów Arduino. Terminy: 18.03.2022, 19.03.2022, 20.03.2022
Staż post-doktorski na Uniwersytecie Michigan
Politechnika Warszawska oraz Fundacja Dekaban ogłosiły konkurs na staż post-doktorski na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. Rozpoczęcie rocznego stażu planowane jest na 1 października 2022 r. Zgłoszenia (list motywacyjny wraz z CV w języku angielskim) prosimy przesyłać do 2 maja 2022 r. na adres prorektor.nauka@pw.edu.pl oraz rlmich@umich.edu.
Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku
Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku w semestrze letnim odbędzie się w terminie 21 marca - 3 kwietnia 2022 r. Szkolenie poprowadzone zostanie w j. polskim i angielskim. Szczegółowe informacje znajdują się w aktualnościach na stronie BG.
Apteczki dla Ukrainy
Pierwsza partia apteczek dla walczącej Ukrainy od Wydziału Mechatroniki już dotarła na miejsce. Dziękujemy wszystkim za ofiarną pomoc w sfinansowaniu zakupu. To dzięki Wam udało nam się zebrać przez tydzień 5460 zł. Pieniądze przekazywane są naszej pracowniczce i doktorantce Irynie Gorbenko, której Tata kieruje sztabem lekarskim w Kijowie. Puszka w Dziekanacie nadal stoi, a my zachęcamy do jej wypełniania.
Podnieś kwalifikacje!
I edycja konkursu na finansowanie udziału nauczycieli akademickich w zagranicznych usługach edukacyjnych podnoszących kompetencje dydaktyczne
Termin składania wniosków upływa 28 marca 2022 r. (dokumenty w wersji elektronicznej do końca dnia; dokumenty w wersji papierowej do godz. 16:00).
Erasmus
Rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/23 została otwarta w systemie USOS. Możliwość zgłoszenia się kończy się 31.03.2022. Szczegóły dotyczące wymagań można znaleźć na stronie erasmus.pw.edu.pl
Jest w nas moc!
Dziś przekazaliśmy 5460 zł naszej pracowniczce i doktorantce Irynie Gorbenko. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznych apteczek medycznych, które wspomogą pracę kijowskich lekarzy. Cel jest nam tym bliższy, że za kierowanie sztabem lekarskim w Kijowie odpowiada Tata Iryny.
Otwórzmy nasze serca i pomagajmy - specjalną puszkę znajdziecie w Dziekanacie Mechatroniki
Zbieramy dalej!
Mechatronika wspiera!
Drogie Koleżanki i Koledzy!
Wojna na Ukrainie dotyka bezpośrednio również członków naszej społeczności Wydziału Mechatroniki. Dlatego postanowiliśmy w Dziekanacie przeprowadzić zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup zestawów wyposażenia medycznego. Cel został skonsultowany bezpośrednio z naszymi współpracownikami. Zapraszamy do Dziekanatu do wtorku (8 marca). Wesprzyjmy naszych przyjaciół w tym trudnym dla nich czasie.
Politechnika Warszawska uruchamia centralną zbiórkę rzeczy dla Ukrainy
W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej działa centralny punkt zbiórki rzeczowej, w którym zbieramy żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe, nowe koce i śpiwory (szczegółowa lista poniżej).
Popularyzacja technik cyfrowej dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od 2005 roku współpracuje z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w zakresie rozwijania cyfrowych technik pomiarowych. Szczególnie intensywne działania na tym polu związane są z innowacyjnym rozwijaniem techniki skanowania trójwymiarowego zwanego skanowaniem z oświetleniem strukturalnym.
iThenticate
Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Główna przedłużyła licencję programu antyplagiatowego iThenticate na kolejny rok. Program umożliwia weryfikację oryginalności dokumentu (głównie anglojęzycznego) przed opublikowaniem, poprzez porównanie z otwartymi zasobami Internetu oraz z bazami danych indeksowanymi przez iThenticate. Nie zalecamy sprawdzania tekstów w języku polskim z uwagi na niewystarczającą bazę referencyjną.
Bezpłatny MS Office 365
Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom Politechniki Warszawskiej oprogramowanie MS Office 365 wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy. Dodatkową korzyścią z zawartej umowy jest możliwość skorzystania z oprogramowania przez wszystkich studentów PW.
Nasi studenci na Expo w Dubaju
Jesteśmy dumni ze studenta naszego Wydziału - Mike’a Ryana oraz jego kolegi z Uniwersytetu Edynburskiego - Aleksandra Trakula, którzy reprezentowali nas na targach Expo w Dubaju. Panowie opowiadali o swoim projekcie XTRUDE ZERO, który zwyciężył w polskiej edycji konkursu o nagrodę Jamesa Dysona (prezentacja jest częścią tygodnia polskiej nauki). Gratulacje!
Certyfikaty IELTS i CAE na wyciągnięcie ręki
Jest okazja by nauczyć się języka za darmo! W ramach programu NERW PW Studium Języków Obcych organizuje kursy z języka angielskiego przygotowujące do egzaminów CAE i IELTS. Kursy oraz egzaminy są dla studentów bezpłatne (w całości finansowane ze środków UE).
The LEGO Challenge at CERN
Zapraszamy studentów do udziału w 'euspen Talent Programme', który w tym roku organizowany jest pod hasłem “The LEGO Challenge at CERN”. 'Talent Programme' międzynarodowego towarzystwa naukowego euspen - The European Society for Precision Engineering and Nanotechnology daje możliwość pracy w międzynarodowych, multidyscyplinarnych zespołach nad rozwiązaniem wybranego zadania z zakresu inżynierii precyzyjnej i nanotechnologii.
NCN OPUS 19 – konkurs na stanowisko studenta rozstrzygnięty
Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów na stanowisko studenta do projektu NCN OPUS 19 pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzcę: inż. Jędrzeja Szpygla. Wszystkim aplikującym serdecznie dziękujemy za przesłanie zgłoszeń. Kierownik projektu - Dr inż. Maciej Trusiak