Aktualności

Wdrażanie nowych technologii – aspekty operacyjne i planowanie inwestycji

Biuro Karier PW oraz Coca-Cola HBC Polska zapraszają na webinar, który poprowadzi Dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Radzyminie - Paweł Nagórny. Szczególne zaproszenie kierowane jest do studentów kierunków: automatyka i robotyka, mechanika, inżynieria produkcji.

Zajęcia

Jutro 31.03.2021 r. (środa) zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem zajęć w piątek.

Życzenia świąteczne

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności oraz zapala w sercach wierzących nadzieję, radość.

Jan Paweł II

List Rektora PW w związku z sytuacją epidemiczną

Szanowni Państwo,

aktualna sytuacja epidemiczna w województwie mazowieckim i w całej Polsce, wprowadzony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego oraz ogłoszone przez Prezesa Rady Ministrów – mające obowiązywać od soboty 27 marca – zmiany w zasadach bezpieczeństwa, wymuszają na naszej społeczności akademickiej podjęcie nadzwyczajnych środków ostrożności.

Nabór do konkursu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” rozpoczęty

Wystartował projekt wsparcia rozwoju naukowego wybitnych studentów. Uczestnicy programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” otrzymają dofinansowanie udziału w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach. Przyznane środki będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży, opłat wstępnych lub zakup materiałów i aparatury niezbędnej do przygotowania projektów.

Poszukiwani: Pogromcy Problemów - Nagroda Jamesa Dysona

Dzisiaj ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona. Konkurs jest otwarty dla obecnych i niedawnych studentów kierunków inżynierskich.

Konkurs Inżynierski EBEC Warsaw 2021

EBEC to jeden z największych konkursów inżynierskich w Europie. Jego celem jest wykorzystanie wiedzy i umiejętności nabytych na studiach w praktycznych zadaniach i problemach. To także okazja do niesamowitej zabawy z przyjaciółmi, ponieważ rywalizacją ze sobą czteroosobowe drużyny!

Studencki Nobel

Studencki Nobel to jedyny taki program stypendialny tworzony przez organizację studencką i skierowany do studentów uczelni wyższych wyróżniających się swoją ambicją i zaangażowaniem. Tegoroczna edycja konkursu ma na celu wyłonienie finalistów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach zarówno naukowych jak i społecznych oraz propagowanie rozwoju nauki, literatury i sztuki a także wsparcie idei wolontariatu. To program, który w swoim założeniu ma ułatwiać młodym, zdolnym artystom, działaczom społecznym i naukowcom rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a przede wszystkim dodatkowa motywacja, by mimo przeciwności losu sięgać coraz dalej.

Nabór kandydatów do projektu BiOpTo

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu BiOpTo: Tomograficzny mikroskop fazowy do zastosowań w biomedycynie.

E-obiegówka na Wydziale Mechatroniki

Od 17.03. 2021 Dziekanat Wydziału Mechatroniki wdraża Elektroniczną Kartę obiegową tzw. E-obiegówkę.

Wspomnienie

„nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych”
Ks. Jan Twardowski

NCN OPUS 19 – konkurs na stanowisko doktoranta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN OPUS 19 pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzcę.

E-kurs z przysposobienia biliotecznego

Zapraszamy na e-kurs z przysposobienia biliotecznego, który będzie otwarty w terminie 4-19 marca 2021.Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej. 

Pozycja Politechniki Warszawskiej w rankingach w 2020 roku

Miejsce / Ranking 

/ Perspektywy - Ranking Uczelni Wyższych 
551 / RUR - Round University Ranking 
600 / URAP - University Ranking by Academic Performance 
611 / U. S. News - Best Global Universities Ranking 

Erasmus + 2021/22: spotkanie dla studentów anglojęzycznych

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza wszystkich studentów zainteresowanych udziałem w programie Erasmus+ na spotkanie informacyjne.

Game of Code

Już dziś zapraszamy na Game of Code, którego 6. edycja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2021 r. 

36-godzinny ogólnoświatowy hackathon kodowania jest idealnym miejscem, aby dać uczniom szansę na pochwalenie się swoimi umiejętnościami kodowania. To także świetny czas, aby spotkać się z międzynarodowymi specjalistami od kodowania i zobaczyć, jak wypada się na ich tle.

Projekt „NSMET – Narodowa Sieć Metrologii Współrzędnościowej”

Kierownikiem projektu ze strony PW jest dr inż. Tomasz Kowaluk z naszego Wydziału.

Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla studentów oraz koordynatorów wydziałowych zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022.

NCN OPUS – konkurs na stanowisko doktoranta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN OPUS pt. „[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”. 

Dzień Otwarty w Schneider Electric

Szczególnie zapraszamy studentów z Wydziału Mechatroniki z kierunków: Automatyka, Robotyka i Informatyka Przemysłowa.

Informacje organizacyjne:

Data: 24 lutego 2021 (środa), w godz. 15:00-17:00

Zapisy do: 23.02.2021 do godz. 12:00

Wydarzenie realizowane online. Dzień przed wydarzeniem zapisane osoby otrzymają mailowo instrukcję dołączenia do spotkania online.