Aktualności

Japan-Europe Master on Advanced Robotics (JEMARO)

The Japan-Europe Master on Advanced Robotics (JEMARO) to 2-letni zintegrowany program (120 ECTS lub 30 japońskich punktów kredytowych), którego celem jest umożliwienie studentom lepszego zrozumienia różnych perspektyw – europejskich i japońskiej - na zagadnienia związane z robotyką i sztuczną inteligencją w powiązaniu ze środowiskiem akademickim i przemysłem.

ATHENS - rejestracja na sesję marzec 2022

Informujemy, że w dniach 22 stycznia - 1 lutego 2022 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Najbliższa sesja odbędzie się w dniach w dniach 12-19 marca 2022 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://www.cwm.pw.edu.pl/index.php/Programy-edukacyjne/ATHENS

PW shop

If you are looking for non-standard, original and interesting gifts, we recommend that you visit the PW shop.

Rekrutacja na studia II stopnia

Informacja dla kandydatów na studia II stopnia na Wydziale Mechatroniki rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2021/2022

Kolejne trzy bazy dostępne dla studentów

Uprzejmie informujemy, że poszerzyliśmy kolekcję dostępnych zasobów elektronicznych o kolejne trzy bazy: STATISTAJoVE oraz Total Materia.

Zapraszamy do korzystania.

Żołnierze Cyberprzestrzeni - 14.01.2022

Serdecznie zapraszamy naszych Studentów na spotkanie: „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które odbędzie się 14.01.2022 od godziny 12:30 w trybie on-line. Link do spotkania (platforma VTC). Spotkanie jest adresowane przede wszystkim do Studentów ostatnich semestrów studiów I i II stopnia. Czas trwania: ok. 60 min. + 20-30 min. na pytania ze strony

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2022

Życząc Państwu Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, chcielibyśmy zademonstrować kartkę świąteczną wydrukowaną metodą bezpośredniego druku laserowego i zmierzoną za pomocą tomografii holograficznej.

Rekrutacja na studia II stopnia

Informacja dla kandydatów na studia II stopnia na Wydziale Mechatroniki rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2021/2022

Boże Narodzenie 2021

Życzenia świąteczne

Spotkanie online dla studentów zagranicznych

Zapraszamy wszystkich studentów międzynarodowych, którzy rozpoczęli studia w październiku 2021 roku. W pierwszej części spotkania omówimy ważne dla studentów kwestie związane z ich pobytem w naszym kraju. W drugiej pokażemy również, co warto zobaczyć w Warszawie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia 2021 r. o godz. 15:15. Do spotkania można dołączyć skanując kod QR znajdujący się na zdjęciu lub wchodząc na poniższy link.

PRELUDIUM 20

W konkursie PRELUDIUM 20 przyznano 495 grantów, które zostały wybrane z 2217 wniosków. Jednym z nich jest [inPHASE] Algorytmy wnioskujące do ilościowego obrazowania fazowego opartego o analizę obrazów prążkowych - projekt mgr inż. Marii Cywińskiej z naszego Wydziału. Gratulujemy serdecznie!

Szczepienia w punkcie PW

Pracownicy, studenci i doktoranci mogą się zapisywać na szczepienie pierwszą, drugą i przypominającą dawką w stacjonarnym punkcie zorganizowanym specjalnie dla PW.
Rejestracja odbywa się na stronie https://centermed.pl/pw.
Termin szczepień: 10 grudnia 2021 roku (piątek).
Miejsce: Przychodnia CenterMed Warszawa, ul. Mochnackiego 10.

Nauczanie zdalne

Od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022r. wszystkie zajęcia na PW odbywają się w trybie zdalnym.

19 edycja Konkursu o Nagrodę ABB

Głównym celem Konkursu jest promowanie i wspieranie utalentowanych osób, pasjonujących się zaawansowanymi technologiami. Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie napisane w języku polskim lub angielskim.

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Ruszył nabór zgłoszeń do XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Istotnym celem konkursu jest promocja ochrony własności intelektualnej oraz integracja środowiska studentów-wynalazców. Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku albo też wzoru użytkowego lub przemysłowego.

Żołnierze Cyberprzestrzeni

Serdecznie zapraszamy naszych Studentów na spotkanie: „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które odbędzie się 14.12.2021 od godziny 10:30 w trybie on-line. Link do spotkania (platforma VTC). Spotkanie jest adresowane przede wszystkim do Studentów ostatnich semestrów studiów I i II stopnia. Czas trwania: ok. 60 min. + 20-30 min. na pytania ze strony uczestników.

Tokenizacja pieniądza

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Tokenizacja pieniądza. Spotkanie, które odbędzie się w formule zdalnej 07.12.2021 o godz. 16:00, będzie składać się z dwóch części: prezentacji oraz sesji Q&A otwartej dla wszystkich uczestników spotkania. Rejestracja: https://zoom.us/

Sklep Politechniki Warszawskiej

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl. Znajdziecie tu bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Erasmus+ Spotkania informacyjne

Informujemy, że w grudniu odbędą się dwa spotkania informacyjne dla studentów, którzy chcą wyjechać na studia lub praktyki w ramach Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023. Spotkania będą w trybie online 7 i 9.12.2021

Szlachetna Paczka na PW

I ty możesz zostać świętym Mikołajem - wystarczy, że wesprzesz Szlachetną Paczkę PW. W tym roku pomagamy rodzinom pani Agnieszki i pani Sylwii. Akcja trwa do 10 grudnia 2021.