Aktualności

Szczepienia przeciw COVID-19

Centermed otwiera zapisy na szczepienia dla studentów, doktorantów i pracowników PW.

Terminy szczepień: 3 i 4 grudnia 2021 roku (piątek i sobota). 
Miejsce: Przychodnia CenterMed Warszawa, ul. Mochnackiego 10. 

Kiermasz Świąteczny PW

Są imprezy, które dają szczególnie dużo radości — Kiermasz Świąteczny to jedna z nich. Będzie nam miło spotkać się z Wami już 2 i 3 grudnia przed Gmachem Głównym PW. Będą świąteczne domki, kwesta, z której datki przeznaczymy na Stypendium pod choinkę, iluminacje i kultowe gadżety. 

„Debiut naukowy 2022” – „Zrównoważony rozwój a europejski zielony ład”

Zapraszamy do konkursu na innowacyjny artykuł naukowy. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zadebiutowania w publikacji o profilu naukowym, w tym: w monografii, w czasopiśmie naukowym lub w recenzowanym sprawozdaniu z międzynarodowej konferencji naukowej oraz wystąpienie podczas międzynarodowej konferencji naukowej, przedstawiając recenzowane wystąpienie.

Nowe zasady funkcjonowania PW w czasie pandemii

Od 19 listopada zaczyna obowiązywać zarządzenie Rektora nr 110/2021 określające zasady funkcjonowania PW w czasie pandemii. Bardzo prosimy o zapoznanie się z dokumentem. Najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, pracy i kształcenia oraz organizacji wydarzeń wyszczególniono w artykule na stronie głównej PW.

NCN OPUS – konkurs na stanowisko studenta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN OPUS pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”.

Tandemy językowe w ramach konsorcjum ENHANCE

Już ok 340 studentów z 7 uczelni europejskich tworzy tandemy językowe na platformie projektowej Webex. Dla osób, które z różnych względów nie mogły dołączyć do projektu nauki języków obcych wcześniej, organizujemy Drugie Spotkanie Inauguracyjne, po którym będą mogły zostać dołączone do międzynarodowej społeczności. Data spotkania to: czwartek, 25 listopada, 14:00-15:30

Gratulujemy:

prof. dr. hab. inż. Tomaszowi Kozackiemu, prof. dr hab. inż. Małgorzacie Kujawińskiej oraz prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Patorskiemu.

Customer first! O Łańcuchu Dostaw w Leroy Merlin Polska

Webinar odbędzie się z wykorzystaniem platformy Google Meet 16.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:00.

Jak tworzyć efektywny zespół?

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Jak tworzyć efektywny zespół”.

DATA: 17 listopada 2021 (środa), w godz. 15:00-18:15

Wydarzenie realizowane online.

Eiffel Excellence - szansa na studia magisterskie i doktoranckie we Francji

Eiffel Excellence to prestiżowy program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych. Skierowany jest do najzdolniejszych studentów zagranicznych, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim, w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo oraz nauki polityczne oraz - dodatkowo - w szeroko rozumianej dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych na poziomie doktoranckim.

Inżynierki 4.0

Studentki Politechniki Warszawskiej mogą zgłosić się do czwartej edycji programu edukacyjnego „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens. W ramach programu na uczestniczki czekają warsztaty prowadzone przez ekspertów Siemensa oraz firm partnerskich. Odbędą się one w dniach 30 listopada, 2, 6 i 8 grudnia. Jedną z nowości tegorocznej edycji będą sesje dedykowane wyzwaniom, z jakimi młode kobiety mierzą się na rynku pracy oraz odnoszące się do uprzedzeń, nierówności i tego, jak sobie z nimi radzić. Po raz pierwszy w historii programu uczestniczki zapoznają się też z tematami z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Daj znać!

W przypadku stwierdzenia zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (pozytywny wynik testu), należy bezzwłocznie poinformować Władze Wydziału przez adres: dziekanat.mchtr@pw.edu.pl lub telefonicznie: 22 234 8456. 

12.11.2021 r. - Dzień wolny od zajęć akademickich!

Zgodnie z harmonogramem roku akademickiego 2021/2022 12 listopada 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych bez obowiązku ich odrabiania. 

Zmiana planu

W środę 10.11.2021 zajęcia odbędą się zgodnie z planem zajęć z czwartku.

Dzień Politechniki Warszawskiej

15 listopada świętujemy Dzień Politechniki Warszawskiej - tego dnia w 1915 roku rozpoczął się rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii naszej Uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w polskim języku wykładowym.

Złota kreda 2021

Jak co roku nasi studenci wybrali najlepszych dydaktyków przyznając im Złotą Kredę. Tym razem nagrody wręczono w czterech kategoriach: najlepszy wykładowca, najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria, najlepszy prowadzący zajęcia w języku angielskim oraz najbardziej przyjazny studentom „Złote Serce”. 

Dodatkowy termin szkolenia bibliotecznego

Kurs biblioteczny będzie dostępny: 25 października - 5 listopada 2021 roku (dla wszystkich studentów I roku, którzy studiują w języku angielskim, jako języku wykładowym). Szkolenie prowadzone jest w formie elektronicznej.

1.11.2021

Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Częściej odwiedzamy wówczas ich groby, modlimy się za nich. Dzięki wspominaniu nieobecnych, rozmawianiu o nich, przypominaniu sobie ich życia, dokonań, słów najbliżsi, w pewnym sensie, wciąż żyją pośród nas. W listopadowych wypominkach pamiętajmy o zmarłych nauczycielach, pracownikach administracji i obsługi oraz uczniach naszego Wydziału.

E-szkolenie Modele biznesowe

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego przedstawione zostaną: rodzaje i elementy modeli biznesowych z naciskiem na omówienie Modelu Canvas oraz studium przypadków. Szkolenie poprowadzi Ireneusz Wolski, ekspert w dziedzinie budowania pozycji lidera, sztuki prezentacji i perswazji, a także komunikacji i efektywności. Wydarzenie zrealizowane zostanie online 3.11.2021 (środa), w godz. 14:15-16:00. 

Twoje mocne strony w pracy zespołowej

Umiejętność pracy zespołowej, to jedna z ważniejszych kompetencji oczekiwanych przez pracodawców. Już w trakcie studiów, masz wiele możliwości jej szlifowania. Rób to jednak świadomie, mając na uwadze swoje mocne i słabe strony. Pomoże Ci w tym warsztat Biura Karier PW, na który zapraszamy stacjonarnie już 28.10.2021 (czwartek), w godz. 12:15-16:00 do sali 5.02 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4.