Aktualności

Mechatronika wspiera!

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Wojna na Ukrainie dotyka bezpośrednio również członków naszej społeczności Wydziału Mechatroniki. Dlatego postanowiliśmy w Dziekanacie przeprowadzić zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup zestawów wyposażenia medycznego. Cel został skonsultowany bezpośrednio z naszymi współpracownikami. Zapraszamy do Dziekanatu do wtorku (8 marca). Wesprzyjmy naszych przyjaciół w tym trudnym dla nich czasie.

Politechnika Warszawska uruchamia centralną zbiórkę rzeczy dla Ukrainy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej działa centralny punkt zbiórki rzeczowej, w którym zbieramy żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe, nowe koce i śpiwory (szczegółowa lista poniżej).

Popularyzacja technik cyfrowej dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od 2005 roku współpracuje z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w zakresie rozwijania cyfrowych technik pomiarowych. Szczególnie intensywne działania na tym polu związane są z innowacyjnym rozwijaniem techniki skanowania trójwymiarowego zwanego skanowaniem z oświetleniem strukturalnym.

Solidarni z Ukrainą

Politechnika Warszawska solidaryzuje się z Ukrainą

 iThenticate

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Główna przedłużyła licencję programu antyplagiatowego  iThenticate na kolejny rok. Program umożliwia weryfikację oryginalności dokumentu (głównie anglojęzycznego) przed opublikowaniem, poprzez porównanie z otwartymi zasobami Internetu oraz z bazami danych indeksowanymi przez iThenticate. Nie zalecamy sprawdzania tekstów w języku polskim z uwagi na niewystarczającą bazę referencyjną.

Bezpłatny MS Office 365

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom Politechniki Warszawskiej oprogramowanie MS Office 365 wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy. Dodatkową korzyścią z zawartej umowy jest możliwość skorzystania z oprogramowania przez wszystkich studentów PW.

Nasi studenci na Expo w Dubaju

Jesteśmy dumni ze studenta naszego Wydziału - Mike’a Ryana oraz jego kolegi z Uniwersytetu Edynburskiego - Aleksandra Trakula, którzy reprezentowali nas na targach Expo w Dubaju. Panowie  opowiadali o swoim projekcie XTRUDE ZERO, który zwyciężył w polskiej edycji konkursu o nagrodę Jamesa Dysona (prezentacja jest częścią tygodnia polskiej nauki). Gratulacje!

Tryb stacjonarny

Powoli wracamy na normalne tory

Certyfikaty IELTS i CAE na wyciągnięcie ręki

Jest okazja by nauczyć się języka za darmo! W ramach programu NERW PW Studium Języków Obcych organizuje kursy z języka angielskiego przygotowujące do egzaminów CAE i IELTS. Kursy oraz egzaminy są dla studentów bezpłatne (w całości finansowane ze środków UE).

The LEGO Challenge at CERN

Zapraszamy studentów do udziału w 'euspen Talent Programme', który w tym roku organizowany jest pod hasłem “The LEGO Challenge at CERN”. 'Talent Programme' międzynarodowego towarzystwa naukowego euspen - The European Society for Precision Engineering and Nanotechnology daje możliwość pracy w międzynarodowych, multidyscyplinarnych zespołach nad rozwiązaniem wybranego zadania z zakresu inżynierii precyzyjnej i nanotechnologii.

NCN OPUS 19 – konkurs na stanowisko studenta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów na stanowisko studenta do projektu NCN OPUS 19 pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzcę: inż. Jędrzeja Szpygla. Wszystkim aplikującym serdecznie dziękujemy za przesłanie zgłoszeń. Kierownik projektu - Dr inż. Maciej Trusiak

Zajęcia zdalne do 22 lutego 2022

Pandemia niestety nie powiedziała ostatniego słowa

JoVE, Total Materia i STATISTA - linki do szkoleń

Przypominamy, iż Biblioteka Główna poszerzyła kolekcję zasobów elektronicznych o trzy kolejne bazy z dołączonymi linkami do szkoleń online lub webinarium. Zapraszamy do zapoznania się z bazami JoVE, Total Materia i STATISTA.

Ważne daty - luty 2022

  • 2-15.02 - Zimowa sesja egzaminacyjna
  • 4-17.02 - Kandydaci na studia przekazują dokumenty do Dziekanatu
  • 15.02 - Termin złożenia wniosku o dopuszczenie do egzaminu dyplomowego II stopnia
  • Do 15.02 - Inżynieria Biomedyczna przyjmuje zapisy na przedmioty
  • 16.02 - Termin składania podań o rejestrację (dotyczy tylko osób nieposiadających wystarczającej liczby punktów ECTS i niespełniających warunków rejestracji zgodnie z Zarządzeniem nr 2/2021 Dziekana Wydziału Mechatroniki z dn. 10.06.2021 r.)

European Young Engineers Conference

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. edycji konferencji EYEC. To wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym — łączy inżynierów i naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z inżynierią chemiczną i procesową. Konferencja jest doskonałą okazją dla młodych naukowców — studentów, doktorantów i świeżo upieczonych doktorów — do zdobycia doświadczenia w prezentowaniu wyników swoich badań. Data: 04 Kwietnia 2022, godz. 09:00

XXVIII Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników

Ze względu na pandemię zamiast tradycyjnych stacjonarnych targów zostanie zaprezentowany elektroniczny katalog. Katalog będzie opublikowany na stronie WEIT PW oraz dystrybuowany wśród studentów uczelni. Dystrybucja katalogu rozpocznie się 21 marca 2022 r.

Kurs "Critical Sustainability" dla studentów Politechniki Warszawskiej

Politechnika w Berlinie - lider konsorcjum ENHANCE - zaprasza studentów studiów licencjackich i magisterskich zainteresowanych zajęciami projektowymi z zakresu "Critical Sustainability". Termin rozpoczęcia kursu: 5 kwietnia 2022 r.  Po pomyślnym ukończeniu kursu studenci otrzymają  6 punktów ECTS i certyfikat.

Programowanie Przemysłu Przyszłości

Zapraszamy do udziału w projekcie “Programowanie Przemysłu Przyszłości”. Inicjatywa nastawiona jest na rozwój Przemysłu 4.0 poprzez rozwój kompetencji studentów w zakresie informatyki technicznej i przemysłowej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli. Zgłoszenia do projektu zarówno dla nauczycieli, jak studentów, rozpoczęły się 3 stycznia i potrwają do 31 stycznia.

PIAP SPACE

Interesuje Cię praca w PIAP SPACE? Zapraszamy na prezentację firmy, która odbędzie się 1.02.2022 o godzinie 10:00. W programie:
- pokaz robota mobilnego VELES
- prezentacja projektu PRO-ACT
- prezentacja firmy (misja, fakty, proces rekrutacyjny, informacje o praktykach zawodowych i programie stażowym)

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności wraz z ilością osób do dnia 28.01.2022 na adres mailowy: claudia.kruszewska@piap.space+48 517850518

Eureka!

Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”. W poprzedniej edycji PW zajęła trzecie miejsce. Mamy nadzieję, że i w tym roku nasi studenci znajdą się na podium. Powodzenia!