Aktualności

NCN SONATA 16 – konkurs na stanowiska studenta i doktoranta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzców.

II tura składania dokumentów na studia I stopnia

UWAGA !!!!

II tura składania dokumentów

Dokumenty składają osoby dotychczas nieprzyjęte, a zakwalifikowane w II turze rekrutacji. 

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców z Mechatroniki

Piętnaścioro badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród stypendystów Ministra Edukacji i Nauki. Wśród stypendystów znaleźli się również naukowcy z naszego Wydziału: dr inż. Marcel Młyńczak oraz dr inż. Piotr Zdańkowski. Obu Panom serdecznie gratulujemy.

JoVE i iThenticate

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza do skorzystania z dostępu testowego do platformy JoVE (Journal of Visualized Experiments) oraz z programu antyplagiatowego iThenticate.

Utrzymanie Ruchu w branży Automotive

Biuro Karier PW oraz Faurecia zapraszają na webinar "Faurecia Academy: Utrzymanie Ruchu w branży Automotive bez tajemnic!".

Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka na pierwszym miejscu!

Po raz piąty z rzędu Politechnika Warszawska znalazła się w pierwszej trójce zestawienia Rankingu Uczelni Akademickich. W Rankingu Kierunków Studiów na podium znalazły się 22 kierunki PW, w tym Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka na miejscu pierwszym oraz Mechatronika na miejscu drugim.

Nasza doktorantka wśród najzdolniejszych młodych naukowców

Maria Cywińska z Wydziału Mechatroniki została laureatką programu START 2021, który wspiera najlepszych polskich badaczy przed trzydziestką.

Drzewo upamiętniające byłą Dziekan Wydziału Mechatroniki

W miniony weekend, chcąc upamiętnić byłą Dziekan Wydziału Mechatroniki, posadziliśmy na terenie Uczelni młodą robinię akacjową. Pragniemy w ten sposób dać wyraz pamięci o osobie, która nie tylko odznaczyła się na kartach nauki, ale i na stałe zagościła w sercach swoich współpracowników. 

Zasadzenie drzewa towarzyszy obchodom sesji naukowej poświęconej śp. prof. dr hab. Natalii Golnik. 

Ogólnoeuropejski konkurs ACTPHAST4R

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez ACTPHAST4R. Przedsięwzięcie kierowane jest do przedsiębiorczych europejskich naukowców pracujących w dowolnej dziedzinie nauki, posiadających przełomową koncepcję, w której fotonika jest kluczową technologią wspomagającą innowacje.

Uwaga na fałszywy portal USOS!

Wszystkie osoby, które korzystają z portalu USOS, prosimy o uważne sprawdzanie adresu strony, z której się logują.

Kino samochodowe na PW

Zmotoryzowanych kinomanów zapraszamy 25 czerwca na parking BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej PW – na dużym ekranie wyświetlimy nominowany do Oscara film „Ukryte działania” w reżyserii Theodore Melfi.

Konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIII edycji naszego konkursu, którego celem jest promocja autorów najlepszych prac naukowych oraz popularyzacja nowoczesnych metod analizy danych, dostępnych w oprogramowaniu Statistica.

ENHANCE Conversations

Zapraszamy do udziału w ENHANCE Conversations - pierwszej publicznej debacie organizowanej przez konsorcjum ENHANCE. Wydarzenie odbędzie się zdalnie w dn. 15 czerwca br. w godz. 16:00 - 17:30. 

Nowe technologie dla dziewczyn

Zapraszamy do udziału w pierwszym w Polsce programie stypendialnym dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

PW w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych GRAS 2021

Znamy najlepsze na świecie uczelnie w 54 dyscyplinach naukowych. Politechnika Warszawska została sklasyfikowana w czterech z nich, z czego trzy razy na pierwszym miejscu w Polsce (dwa razy ex aequo z innymi uczelniami).

NCN SONATA – konkurs na stanowiska Postdoka, Doktoranta i Studenta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN SONATA pt. “[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”.  

Sukces!

Nasza Studentka, świeżo obroniona mgr inż. Dominika Kopala, bierze czynny udział w rozwoju jedynego na świecie otwartego oprogramowania do modelowania układów mikrofalowych
metodą elementów skończonych. Wyniki swojej pracy dyplomowej zaprezentowała właśnie podczas międzynarodowego seminarium w Espoo w Finlandii. Jej praca potwierdza, że oprogramowanie Elmer FEM, jako jedyne na świecie otwarte oprogramowanie, umożliwia modelowanie komór mikrofalowych stosowanych w przemyśle.

Humanoid znów na podium!

Studenci naszego Wydziału: Kamil Kwiatkowski i Przemysław Rył z koła naukowego Humanoid zajęli I miejsce w konkurencji Przemysł 4.0 na krajowych eliminacjach WorldSkills Polska!

Dzięki temu pojadą za rok do Szanghaju reprezentować Polskę na mistrzostwach świata. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Pozytywna ocena Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk inżynieryjno-technicznych, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni w sprawie oceny programowej kierunku Mechatronika prowadzonego na Politechnice Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim, wydaje ocenę: pozytywną

Sesja naukowa poświęcona śp. prof. dr hab. Natalii Golnik

Wydarzenie odbędzie się dnia 24.06.2021 (czwartek) o godzinie 13:00 w Audytorium Multimedialnym Wydziału Mechatroniki (s. 11), ul. św. Andrzeja Boboli 8.